500 00 50
 
HABERLER
Başkan Söğüt, "Çeçen Evlerinde Sorununu Çözüyoruz"
Orjinal Resim

Başkan Söğüt, “Çeçen Evlerinde Sorununu Çözüyoruz”
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlimtepe bölgesinde 2012 yılından bu yana mülkiyeti Körfez Belediyesi’ne ait konutlarda kalan Çeçenlerle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştü, çözüm için önemli adım atıldı.

Körfez Belediyesi Haziran ayı meclisinde konuşan Başkan Şener Söğüt, 2012 yılından bu yana mülkiyeti Körfez Belediyesi’ne ait konutlarda kalan Çeçenlerle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin detaylarını aktardı. Belediye olarak bu konuda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten Başkan Söğüt, “105 daireyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza devredeceğiz. Şu an bu konuda onlar da bir çalışma yapıyor” dedi.

105 DAİREMİZ VAR
“Bizim yukarda şu an 105 tane dairemiz var” diyen Başkan Söğüt, “Çeçenlerin şu an oturduğu daireler. Biliyorsunuz sıkıntılı da bir konu. Ben de epeydir bu konuyu çözmek için çalışıyorum. Mülkiyeti bize ait oranın, geçmişte kiracı olarak oturuyorlardı. Belli bir müddet sonra süreleri doldu, buradan çıkmak istemediler. Farklı durumları söz konusu oldu.

BİR TÜRLÜ ANLAŞAMADIK
Biz oradaki vatandaşlarla bu sorunu çözemedik, ne satın almak istediler, ne kiracımız olmak istediler. Biz çözemedik onlarla bu konuyu. 2012-2013 yılında kiraladılar, İstanbul'da kaldıkları bir alan vardı. O yıllarda valilik getirdi buraya, üç yıl kadar da kiraları Valilik tarafından ödendi. Sonrasında sıkıntı başladı. Ne kira ödemek istediler, ne de satın almak istediler.

1 AYA KADAR ÇÖZÜME KAVUŞACAK
Şimdi bunu çözüme kavuşturuyoruz, bakanımız da kabul etti. Bununla ilgili süreç için de önceki gün Kentsel Dönüşüm Genel Müdürüyle görüştüm, 1 aya kadar çözüme kavuşacağını söyledi. Onun için, meclis kararını da almamız gerekiyor. Süre kazanmak adına ben acele ettim.

 

 

 

Arşiv  l 
Yazdır  l 
33 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
GERİ DÖNÜŞÜM
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
SORU CEVAP
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
WEB WHATSAPP HATTI
0532 066 41 41