Haber

Körfez´de ´Kahkaha Dolu´ Festival

Orjinal Resim

Körfez’de ‘Kahkaha Dolu’ Festival

Körfez’de 50. Altın Kiraz Festivali kapsamında her yaş için etkinlikler vardı. Çocuklar için düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’nde eğlence dolu anlar yaşanırken, Uçurtma Şenliği ile de gökyüzü şenlendi.

Körfez Belediyesi tarafından bu yıl 50.’si düzenlenen Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında her yaş için etkinlikler vardı. İlk gün kortej ve gösteriler ile başlayan, ikinci gün yerel sanatçıların konseri ile devam eden festivalin üçüncü gününde Yarımca Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde çocuklar için harika bir etkinlik gerçekleştirildi.

ALAN DOLDU TAŞTI
Saat 18.00’de çocuk şenliği ile başlayan etkinliklerde çeşitli ikramlarda bulunulurken, farklı ve heyecan dolu oyun parkurları ve gösteriler de vardı. Çocuklar tarafından en fazla ilgi gören alanlardan biri de survivor alanıydı. Çocuklar televizyon ekranlarından tanıdıkları parkurda kıyasıya mücadele etti. Yaş gruplarına göre ayrılan alanda yarışan çocuklar, çeşitli hediyeler aldı.

GÖSTERİLER NEFES KESTİ
Alanda jonglör hokkabaz ve illüzyon çocuk özel gösterisi büyük beğeni toplarken, ağzından ateş çıkaran jongör çocuklar tarafından uzun süre alkışlandı. Akrobasi ve denge gösterisi, akrobasi denge gösterisi, tek tekerlekli bisiklet show ve ateş show gösterisi ilgiyle izlendi. Çocuklar gösterilere alkışlarıyla eşlik etti. Ayrıca alanda kurulan şişme oyun grupları da ilgi gördü.

ŞENLİK HAVASI YAZ BOYU SÜRECEK
Festival kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de çocuklara kısa bir konuşma yaparak, Körfez’de yaz boyunca çocuklar için mahalle mahalle şenlikler düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Söğüt, alanda penaltı atışı yaptı, çocuklara uçurtma ve şeker dağıttı.

 

 

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler