Haber

Yarımca Kütüphanesi Açılıyor

Orjinal Resim

Yarımca Kütüphanesi Açılıyor

Körfez Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçeye kazandırılan Yarımca Kent Meydanı’nda hayata geçirdiği Yarımca Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştiriyor.

AÇILIŞ 1 MART CUMA GÜNÜ
Körfez Belediyesi gençlere yönelik hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Genç Nazende, spor tesisi ve kütüphaneler gibi gençlerin ilgi alanlarını ve bilgilerini geliştirmek için projeler gerçekleştiren Körfez Belediyesi, 1 Mart Cuma günü Saat 14.00’ dadüzenlenen törenle Yarımca Kent Meydanı’nda Yarımca Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirecek.

5 BİN KİTAP YER ALIYOR
Kütüphanenin içinde gençlere hitap eden her şey düşünüldü. 5 bin kitap kapasiteli kütüphane her alanda hizmet verecek. Geniş yelpazeli kitap kategorileriyle kütüphane içerisinde; felsefe, edebiyat, bilim, kültür-sanat, tarih, sosyoloji, kişisel gelişim, İslam kültürü gibi birçok alanda araştırma yapılıp öğrenile bilinecek.

ÇOCUKLAR İÇİN DE ALAN VAR
Kütüphane içerisinde öğrencilerin ders çalışabileceği ortamlar, sessiz oda adı veriler odalar da bulunuyor. Ayrıca çocukların internet araştırmaları için 3 adet bilgisayarbulunan kütüphane her yaş grubuna hitap ediyor. Gençlerin sosyalleşebilmesi için ayrı olarak oturak yerleri konulan kütüphane Körfezli gençlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

 

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler