Haber

Körfez´de E-İmar Dönemi Başladı

Orjinal Resim

Körfez’de E-İmar Dönemi Başladı
Körfez Belediyesi, e-belediyecilik uygulamalarına yenilerini ekliyor.  Tüm imar başvuruları dijital platforma taşınacağı sistem ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacak.

Körfez Belediyesi, teknolojinin hızlı ilerlediği ve bilgilerin sürekli güncellendiği bir çağda e-belediyecilik uygulamalarına da yenilerini ekliyor. Arsa Rayiç Değeri Sorgulama, Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama gibi işlemlerin e-devlet üzerinden gerçekleştirildiği Körfez’de e-imar uygulamaları da artık online olarak yapılabilecek.

İMAR YÖNETİM SİSTEMİ
İmar Yönetim Sistemi ile vatandaşlar; imar arşivi bilgi edinme, imar durum bilgileri, ruhsat ön onay başvurusu, e-eksper ve asansör onay proje başvurusu, mimari ön onay başvurusu, mimari onay projesi başvurusu, statik, elektrik, mekanik onay proje başvuruları, zemin etüt onay başvurusu gibi tüm işlemler online olarak yapılacak

HER AŞAMADA SMS İLE BİLGİLENDİRİLECEK
Vatandaşın belediyemize gelmeden, kurum web sitesinden imar başvurularını ve akabinde takibini yapmasını sağlayan yazılım sistemi ile birlikte; başvuru sahibi, yapı sahibi, müteahhit gibi kişiler işlemlerinin hangi aşamada olduğunu sistem üzerinden ve SMS ile öğrenebilecek. Proje düzeltmelerinden gelen dosyalar yazılımlar ile kontrol edilerek, proje versiyonları arasındaki değişiklikler otomatik tespit edilecek ve vatandaş bilgilendirilecek.

SİSTEM ÜZERİNDEN ALINIYOR
Vatandaşlar e-devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra tüm başvuruları ve süreçlerin takibini sistem üzerinden anlık olarak da görebilecek. Sistem ile hem zaman hem de kâğıt israfı da en aza indirilecek. Bu interaktif belediyecilik anlayışıyla Kocaeli’nde bir çok ilk de gerçekleştirilmiş olacak.

 

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler