Haber

Körfez Devlet Hastanesi´ne Yeni Ek Bina

Orjinal Resim

Körfez Devlet Hastanesi’ne Yeni Ek Bina
Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden Başkan Şener Söğüt, Körfezlilerin uzun zamandır beklediği müjdeyi verdi; “Devlet Hastanesi Ek Hizmet binası, 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi, 2023 Yatırım Programı’na alındı”.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfezlilerin uzun zamandır beklediği Körfez Devlet Hastanesi’ne yeni ek hizmet binası kazandırılması noktasındaki girişimlerini sonuçlandırdı. AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman ve Sami Çakır ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Ziyaretin gündemi ise Körfez’de yapılması planlanan Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası ve diğer sağlık projeleriydi.

UZUN YILLARDIR BEKLİYORDUK
Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Başkan Şener Söğüt, “Uzun yıllardır Körfez’in beklediği bir projeydi. Aslında bizler gerekli hazırlıkları yapmıştık. Sağlık Bakanlığımızın yatırım programına almasını bekliyorduk. AK Parti Kocaeli Milletvekillerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Arada köprü oldular ve yatırım programına alınması için ciddi bir emek gösterdiler.

30 ÜNİTELİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Tabi ek hizmet binası dışında iki proje de yatırım programına alındı. Mevcutta bir ağız diş sağlığı merkezimiz var ama Körfez için yetersiz kalıyordu. Nüfusu her geçen gün artan bir ilçeyiz. Onun yerine 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacak. Ayrıca ilçemize bir de Sağlıklı Hayat Merkezi kazandıracağız. Bu iki proje de hemen başlayacak

KÖRFEZ’E HAYIRLI OLSUN
Biz de bugün Bakanımızı ziyaret ettik ve kendisine Körfez için önemli olan bu projelerin hayata geçecek olmasından dolayı teşekkür ettik. Kendisi de bizi çok iyi karşıladı. Körfezlilere de proje için hayırlı olması dileklerini iletti” dedi. Başkan Şener Söğüt ziyaret sonrasında da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir hediye takdim etti ve projeler için teşekkürlerini iletti.

TAM DONANIMLI OLACAK
Körfez Devlet Hastanesi’ne yapılacak ek hizmet binası, tam donanımlı olacak. Proje içerisinde ameliyathane, yoğun bakım, resusitasyon odası, hasta muayene alanları, müşahede odası, müdahale odası, bekleme alanları, görüntüleme ünitesi, travma odası, laboratuvar ve kan alma odası gibi birimler de bulunacak.

 

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler