Haber

Körfez´de  ´Temiz Çevre´ Yürüyüşü

Orjinal Resim

Körfez’de  ‘Temiz Çevre’ Yürüyüşü
Körfez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Körfez’in doğal güzelliklerinde öğrencilerle birlikte trekking düzenledi.

Körfez Belediyesi’nin her hafta Körfez’in doğal güzelliklerinde gerçekleştirdiği doğa yürüyüşleri, bu hafta ‘temiz çevre’ sloganı ile gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi ve ilçe genelindeki liselerden öğrencilerin de katıldığı yürüyüş, tarihi Taşköprü’den start verdi ve Çoban Geçidi Kanyonu boyunca devam etti.

GENİŞ KATILIM OLDU
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin de katıldığı yürüyüşte oldukça renkli görüntüler de yaşandı. Yürüyüş sırasında bölgeye gelişi güzel bırakılan çöpler de toplandı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de yürüyüş boyunca gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

TANIMALARINI İSTİYORUZ
Bu haftaki yürüyüşün ayrı bir anlamı olduğunu belirten Başkan Şener Söğüt, “Her hafta özellikle gençlerimizle birlikte Körfez’in doğal güzelliklerini keşfediyoruz. Yaşadıkları kenti daha iyi tanısınlar istiyoruz. Bugün yaptığımız yürüyüşün teması ise ‘temiz çevre’ydi. Farkındalık da oluşturduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

 

 

Diğer Haberler

Faaliyet Haberleri

Kültür Sanat Haberleri

Başkan

Güncel Haberler

Kültür Sanat

Ziyaretlerimiz

Basında Biz

Etkinlikler