500 00 50
 
HABERLER
Körfez´de Yeşil Alanlar Çoğalıyor
Orjinal Resim

Körfez’de Yeşil Alanlar Çoğalıyor
Körfez Belediyesi son 1 yılda 15 bin 496 ağacı toprakla buluştururken, 40 adet mevsimlik çiçekle de kent genelini yaz-kış güzel bir görünüme kavuşturdu.

Körfez Belediyesi, ağaçlandırma seferberliği kapsamında yeşil alanlar başta olmak üzere mesire alanları, yürüyüş yolları, cadde ve bulvarların ağaçlandırılması çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Diğer kurumlarla da iş birliği içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sadece bir yıl içerisinde 15 bin 496 ağacı toprakla buluşturdu, can suyu verdi.

YEMYEŞİL KÖRFEZ
Fidan dikiminin yanında yetişmiş ağaçları da toprakla buluşturan Körfez Belediyesi, kentin yeşiline yeşil kattı. Her mevsimde farklı renklere bürünen Körfez,  kış mevsiminde de mevsime uygun mevsimlik çiçekler ile farklı renklerle donatıldı.  Yeşil alanların sayısını arttırmak için de çalışmalarına devam eden Körfez Belediyesi, ilçeye kazandırdığı parklarla vatandaşlara sosyal donatı alanları oluturdu.

YEŞİL ALAN MİKTARI ARTTI
2021 yılında 7adet park, 13 adet yeşil alan yapımını tamamlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, İlimtepe yolu üzerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetki alanında bulunan hafriyat döküm sahasının da ağaçlandırılması için çalışma başlattı. 150 dönümlük alanda sadece 2021 yılında 5 bin 100 adet meşe ve akasya fidanı dikimi gerçekleştirildi. Çalışmanın 2022 yılında da devam edeceği belirtildi.

CEVHER DUDAYEV BARBAROS PARKI ÇOK GÜZEL OLDU
Körfez Belediyesi, 2021 yılı içinde Babaros Mahallesi’nde toplam 14 dönümlük arazi üzerinde yapımına başladığı Cevher Dudayev Barbaros Parkını 9 ay içerisinde tamamlayarak, vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi.

YAVUZ SULTAN SELİM’E İKİ YENİ PARK
Cevher Dudayev Barbaros Parkı’nın yanı sıra, Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde de iki yeni park alanı oluşturuldu.  Prof. Dr. Osman Durmuş Parkı ve Hacı Bektaş-ı Veli Park’larında ki çalışmaları tamamlayan Körfez Belediyesi, yapılan açılışın ardından parkları hizmete açtı.

MEYDAN DÜZENLENEREK, YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
Park yapımı ve revize çalışmalarını sürdüren Körfez Belediyesi, meydan düzenlemeleriyle de yeşil alanlar oluşturuyor. Mimar Sinan Mahallesi’nde Atatürk Anadolu Lisesi’nin arkasında atıl durumda olan meydanı düzenlenerek vatandaşların vakit geçireceği ‘yeşil alan’ mahalleye kazandırıldı. 

GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de Körfez’in yeşil kimliğini yeniden ön plana çıkarmak için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, “Hedefimiz Körfez’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını iki katına çıkarmak. Toprağımızı yeşillendirerek geleceğimiz olan çocuklarımızı çok daha temiz, sağlıklı ve güvenli ortamda geleceğe hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Arşiv  l 
Yazdır  l 
136 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
SANTRAL SES KAYDI AYDINLATMA METNİ
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
AYDINLATMA METNİ
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli