500 00 50
 
HABERLER
Başkan Söğüt, "Bu Süreci Toplum Olarak Birlikte Aşacağız"
Orjinal Resim

Başkan Söğüt, “Bu Süreci Toplum Olarak Birlikte Aşacağız”
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, muhtarlarla bir araya geldi. “Bugün birlik ve beraberliğe en üst seviyede ihtiyaç duyduğumuz günler” diyen Başkan Söğüt, “Bu süreci toplum olarak birlikte aşacağız” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, muhtarlarla bir araya geldi. Talep ve önerilerini dinlediği toplantıya; Başkan Yardımcıları Faruk Denli, İbrahim Çırpğan, Osman Yurt ve Levent Yılmaz, Körfez Muhtarlar Derneği Başkanı Engin Öztürk ve mahalle muhtarları katıldı. Nazende Kafe ve Restoran’da gerçekleştirilen toplantı öncesinde konuşan Başkan Şener Söğüt, ilçe genelinde yürütülen çalışmalarla ilgili genel bilgiler aktardı.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ
“Muhtarlarımız ile sürekli bir araya geliyoruz” diyen Başkan Söğüt, “Bugün de mahallelerimizin değerli muhtarları ile bir araya gelmek istedik. Köylerimizle de ayrı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Amacımız mahallelerimize daha fazla odaklanmak ve daha geniş şekilde istişarelerde bulunmak. 2,5 yılı geride bıraktık. Sizlerin talep ve önerilerine, mahallelerimizin ihtiyaçlarına bu süre zarfından hızlı şekilde yerine getirmeye çalıştık.

MAHALLELERİMİZİ GEZİYORUZ
Tabi eksik her zaman olacak. Sıkıntı ve sorunları azaltmak için çalışmalar yapıyoruz. Hiç kimse 5-10 senede kentin mahallenin sorunlarını çözerim iddiasında bulunmaz. Elimizden geldiği kadar adım adım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstişare ederek, yerinde görerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada da mahalle meclislerimiz önemli. 4 mahallemiz dışında tüm mahallelerimizde bu toplantıyı gerçekleştirdik.

1 MİLYAR TL’LİK PROJE
Biz ve Büyükşehir Belediyemiz birlikte güzel hizmetlere imza attık, atmayı da sürdüreceğiz. Bugün Büyükşehir Belediyemizin ilçemize 585 milyon TL’lik bir yatırımı var. 128 eser hayata geçti, geçmeye devam ediyor. Körfez Belediyesi olarak da bizler 42 eseri hayata geçirdik. 141 milyon TL’lik bir yatırım. Yani toplamda Körfez’de 2,5 yılda bakanlıklarımızın da projelerini eklersek 1 milyar TL’ye yakın proje hayata geçti, geçmeye devam ediyor.

TEK TEK HAYATA GEÇİRİYORUZ
Hereke’de hayata geçireceğimiz fakülte binasının ihalesini gerçekleştirdik. Demir, beton ve bir miktar para desteği alacağız fabrikalardan. Toplamda 40 milyon TL’lik bir proje. Aralık ayında Güney Mahallesi Spor Salonu’nun da ihalesini yapacağız. Bu da 35-40 milyon TL’lik bir proje” dedi. Başkan Söğüt, mahallelerde spor tesislerini de hayata geçireceklerini belirterek, Çamlıtepe Spor Kompleksi’ni de Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçireceklerini söyledi.

EL ELE VERMEMİZ GEREKİYOR
Pandemi sonrasında dünya genelinde ekonomik anlamda bir sıkıntı yaşandığını belirten Başkan Şener Söğüt, “Ülke olarak bizler de maalesef bundan etkilendik. Birlik ve beraberlik içerisinde bu mücadeleyi vereceğiz. Toplum olarak hepimize görev düşüyor. Eksiklerimizin üstesinden de toplum-millet el ele vererek geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
83 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
SANTRAL SES KAYDI AYDINLATMA METNİ
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
AYDINLATMA METNİ
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
WEB WHATSAPP HATTI
0532 066 41 41