500 00 50
 
HABERLER
Körfez´de Meme Kanseri Farkındalık Semineri
Orjinal Resim

Körfez’de Meme Kanseri Farkındalık Semineri
Körfez Belediyesi, 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında, Körfez Kent Konseyi iş birliği ile bir seminer düzenlendi.

‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ nedeniyle Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zehra Coşkun Salih, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİLGİLER AKTARDI
Özel Körfez Marmara Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Zeki Eren’in konuşmacı olarak katıldığı programda; “Meme kanseri nedir? Erken tanı, kendi kendine muayene ve kanserin belirtileri” konusunda çeşitli bilgiler aktarıldı. Opr. Dr. Mehmet Zeki Eren Türkiye’de her 8-10 kadından 1’inin meme kanserine yakalandığını belirtti.

ERKEN TANI, HAYAT KURTARIR
Meme Kanseri hakkında kadınlara çeşitli bilgiler aktaran Mehmet Zeki Eren; “20-39 yaşları arasında olan kadınların 2 yılda bir, 40-49 yaşları arasındaki kadınların ise her yıl doktor muayenesi olması gerekiyor. Beslenme çok önemli, mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Stresi hayatınızdan uzak tutun. Ve altını çizerek söylüyorum en ufak bir durumda bile hekim arkadaşlarımıza muayene olmaya gidin. Ailenizde bir kişi de dahi meme kanseri yaşayan varsa, genetik taramalarınızı da yaptırın. Unutmayalım ki; erken tanı, hayat kurtarır” dedi.

MERAK ETTİKLERİNİ SORDULAR
Katılımcılar, etkinliğin sonunda soru-cevap bölümünde akıllarında kalan soru işaretlerini tamamen giderme fırsatı buldular. Körfezli kadınlar sordu, Zeki Eren cevapladı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, sunumlarından dolayı Körfez Marmara Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Zeki Eren’e çiçek takdiminde bulundu.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
71 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
SANTRAL SES KAYDI AYDINLATMA METNİ
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
AYDINLATMA METNİ
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
WEB WHATSAPP HATTI
0532 066 41 41