500 00 50
 
HABERLER
Körfez´de İki Proje İçin Başkan Söğüt´e Yetki
Orjinal Resim

Körfez’de İki Proje İçin Başkan Söğüt’e Yetki

Körfez Belediyesi’nin ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Hereke’de hayata geçirilecek Hukuk Fakültesi kampüsü ve kent kütüphanesi için Başkan Söğüt’e protokol yetkisi verildi.

Körfez Belediyesi’nde 2021 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü. Sözleşmeli personel çalıştırılması ve memur dolu kadro değişikliği maddeleri oy birliği ile gerçekleştirilirken, denetim komisyonu seçimleri de yapıldı. Yapılan oylamada denetim kuruluna; Cengiz Öztürk, Mete Bilgin ve Reşat Sarı seçildi.

HUKUK FAKÜLTESİ İÇİN YETKİ

Bir diğer gündem maddesi Hereke’de yapılacak olan alanın Kocaeli Üniversitesi’ne tahsis edilmesiydi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Şener Söğüt, “Hereke bölgesinde 4,5 dönümlük alanımız var. Burada Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu için bina yapacağız. Binayı Nuh Çimento ve Diler Demir Çelik’in katkısıyla yapacağız. Bize çok fazla bir yükü olmayacak. Gerekli protokolleri imzalayıp, hızlı bir şekilde ihale sürecini başlatacağız” dedi.

“KÜTÜPHANE KAZANDIRACAĞIZ”

Bir diğer yetki maddesi ise Körfez’e kazandırılacak olan kütüphane içindi. “Körfez’de kütüphane eksikliği var” diyen Başkan Söğüt, “Sarnıç Han’ın en üst kısmında bin metrekarelik kapalı, bin 200 metrekarelik açık alanı olan mülkiyeti bize ait yer var. İlk Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile görüştük. Hem mekânın tahsisini hem de oranın düzenlenmesini alt yapısını hazırlayacağız. Tefrişatı onlar halledecek. Körfez’de büyük bir eksikliği gidermiş olacağız” dedi.

6 AY KİRA ALINMAYACAK

Başkan Söğüt’e iki proje için de protokol imzalama yetkisi verilirken, diğer gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda ayrıca belediye kiracıları için de yeni bir arar alındı. Başkan Söğüt, “Pandemi dolayısıyla 1 Aralık – 31 Mayıs tarihleri arasını kapsayan 6 aylık dönemde kapatılan veya kısıtlanan iş yerlerimizden kira almayacağız. Kirayı peşin ödeyen kiracılarımız için de sözleşmesinin sonuna ilave edeceğiz” dedi. Meclis toplantısında diğer gündem maddeleri de görüşülüp karara bağlanırken, dilek ve temenniler kısmında da meclis üyeleri tek tek söz aldı.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
281 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
HIZLI MENÜ
BİR PROJEM VAR
SİTE İÇİ ARAMA
HAVA DURUMU
SANTRAL SES KAYDI AYDINLATMA METNİ
BAĞLANTI REHBERİ
WEB MAIL
AYDINLATMA METNİ
VEFAT EDENLER
NÖBETÇİ ECZANELER
GİZLİLİK POLİTİKASI
ÇAĞRI MERKEZİ
0262 500 00 50
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi N0: 369 Körfez/Kocaeli
WEB WHATSAPP HATTI
0532 066 41 41